Бөлімі | Музыка | ||||||
Мектептің атауы | Ғали Орманов атындағы №7 мектеп-гимназиясы | ||||||
Педагогтің аты жөні: | Шакибаев Ернур Мажитович | ||||||
Күні: | |||||||
Сынып: | 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Өзеннің көркем нағыштары | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 3.1.1.1-тыңдалған әуеннің сипатын, мазмұнын, жанрын, көркемдеуші құралдарын анықтау және салыстыру 3.1.1.3- тыңдалған музыка туралы өзінің ойын,сезімін түсіндіру. | ||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: тыңдалған музыка туралы өзінің ойын,сезімін түсіндіреді Кейбір оқушылар: негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады Көптеген оқушылар: бір бірін бағалайды | ||||||
Сабақтың барысы: | |||||||
Сабақтың кезеңі (уақыты) | Педагог әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 20 мин Сабақтың ортасы 15 мин 5 мин | Амандасу. 1-тапсырма. «Миға шабуыл» талдау, тыңдау, орындау «Еділ мен Жайық» әнін тыңдап, талдау. Бейнетаспадан «Еділ мен Жайық» әнін тыңдап, мазмұнын талдау. Мына сұрақтарға жауап бер: Әнде не туралы айтылады? Неге Еділ мен Жайықты егіз өзендер деп атайды? Әуеннің сипаты қандай? Ән қандай көңіл күйді білдіреді? Әнді талап бойынша үйрен, мәнерлеп орында. Бағалау.Дескриптор Оқушылар Еділ менЖайық әнін тыңдап өз ойларын айтады 2-тапсырма. Талдау. «Влатва» симфониялық поэмасынан үзінді Видеоматериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтар: Бағдарламалық музыка- таза аспаптық немесе оркестрлік музыкалық шығарманың түрі. Оның мазмұны композитордың берген атауы немесе шағын поэтикалық мәтін арқылы ашылады. Музыкалық бейне- музыкалық дыбыстар арқылы көркемдік бейнені сипаттау тәсілі. Симфониялық поэма- симфониялық музыканың жанры және бағдарламалық музыка. Оның мазмұныныда әдебиет, сурет, тарих, және табиғат көріністері бейнеленді. 3-тапсырма. Суырыпсалма. ( шығармашылық ойын). Оқушыларға мына мақалдар ұсынылады. Су-ырыс көзі, Еңбек –кіріс көзі Су жүрген жер береке, Ел жүрген жер мереке. Таулы жер бұлақсыз болмас, Сулы жер құрақсыз болмас. 4-тапсырма.Өз жүмысын таныстыру және бағалау. Әр оқушы қз жұмысын таныстырады, бағалайды.Мына сұрақтарға жауап береді. Рефлексия: Сабақта не сәтті шықты? Қай тапсырма қиын болды? Сабақта нені әлі де жақсарту қажет? | Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Оқушылар бейнематериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтарға жауап береді Оқулықта көрсетілген «Влатва» поэмасын тыңдайды. Музыка шығару. Ұрмалы музыкалық шулы дауыстарды қолдана отырып өз ойларын ортаға салып, сабақты қортындылайды | Оқушылар бір бірін «Шапалақ» ұру әдісімен бағалайды Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі Бір бірін «Басбармақ» әдісімен бағалады. Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі | hhtp/mpp.aytis/youtube.com Бейнежазба сілтемесі Смайлик Бейнежазба,оқулық Сұрақтарға жауап береді Ән орындау, аудиожазбалар,бейнежазбалар Кері байланыс ағашы Сұрақ-жауап |