Сәндік аппликация.Майлықты әшекейлеу.

Конспект занятия
Балаларда шаршы пішінді қағазда, ортасын, бұрыштарын элементтермен толтырып, өрнек құру іскерліктерін қалыптастыру.
Жанакыметова Каламкас Жанакыметкызы
Содержимое публикации

Білім беру саласы

Шығармашылық

Бөлім

Аппликация

Тақырыбы

Сәндік аппликация «Майлықты әшекейлеу».

Мақсаты

Балаларда шаршы пішінді қағазда, ортасын, бұрышта-рын элементтермен толтырып, өрнек құру іскерлікте-рін қалыптастыру.

Сөздік жұмыс

Майлық.

Көптілді компонент

Майлық-салфетка-napkin.

Ресурстар

Үлгі,түрлі-түсті пішіндер,майлық,желім.

Барысы

ҰОҚкезеңдері

Педагогтыңәрекеті

Тәрбиеленушініңәрекеті

Кіріспе бөлім

Тәрбиеші: Балалар, бізге кім келді?

Қонжықтың бүгін туған күні бар және ол көптеген қонақтарды шақырды. Бірақ, балалар, ол дастархан жая бастағанда, мен майлықтар жетіспейтінін біліпті. Қонжыққа көмектесеміз бе?

Қонжық.

Мұқият тыңдайды.

Иә,көмектесеміз.

Негізгібөлім

Қонжықтың өзімен ала келген майлығын көрейік.(үлгіні қарау). Менің майлығымның пішіні қандай? Тәрбиеші:онда не бар? Мен бұндай майлықты қалай жасағаным-ды көрсетейін:1. Пішіндерді майлыққа салу керек. Мен тоқсары шеңберлерді алып, майлықтың бұрыштарына орналастырамын, содан кейін шеңберлер арасына жасыл шаршы-ларды қоямын.2. Мен пішіндерді әдемі қойғанымды тексеремін.Тәрбиеші: майлықтағы пішіндер жоғалмауы үшін, маған керек....Тәрбиеші:мен бір шеңберді аламын, түрлі-түсті жағын майлыққа салып, оны желіммен жағамын. Сондықтан мен барлық пішіндерді желімдеймін.Мен бәрін желімдеген кезде, мен қандай әдемі майлық жасағанымды қараңдар. Енді сендер майлықты безендіресіңдер. Майлықты қалай жасау керектігін еске түсірейік. Мен алдымен не істедім?Тәрбиеші: Содан Кейін …Желімдеу процесінде балалардың пішін-дерді желіммен қалай жабатынына және оларды қалай жабыстыратынына назар аударыңыз. Көмекке мұқтаж балаларға көмектесу. Дидактикалық ойын«Не жоқ?»

Шаршы.

Геометриялық пішіндер.

Оларды желіммен жабыстыру керек.

Әдемі пішіндерді қойды.

Ойынға белсене қатысады.

Қорытынды бөлім

Жұмыс аяқталғаннан кейін майлықтар қарау үшін ілінеді. Тәрбиеші: Балалар, сендер мұндай сұлулықты кім үшін жасадыңдар? Тәрбиеші: Сендер жақсы тырыстыңдар, безендірдіңдер, шаршамадыңдар! Біз шын жүректен жұмыс жасадық, барлық жұмыстар жақсы! Қонжық рахметін айтып,балалармен қоштасады.

Салыстырып қарайды.

Қонжық үшін.

Жасаған майлықтарын қонжыққа сыйлайды.

Комментировать
Свидетельство участника экспертной комиссии
Оставляйте комментарии к работам коллег и получите документ бесплатно!
Подробнее
Также Вас может заинтересовать
Прикладное творчество
Оценка знаний по прикладному творчеству для 9 класса ««Миниатюрный классический мишка на основе вязаных элементов».»
Прикладное творчество
Прикладное творчество
Конспект занятия по прикладному творчеству для дошкольников «Конспект занятия по аппликации «Егоркин оберег» средняя группа.»
Прикладное творчество
Разное по прикладному творчеству для 3 класса «Мастер-класс на тему «Шоколадница в технике скрапбукинг».»
Прикладное творчество
Конспект занятия по прикладному творчеству для дошкольников ««Церковь Покрова Пресвятой Богородицы»»