Конкурсы
(56 работ)
01 Февраля – 25 Мая
Пән: Алгебра Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Күні: 08.02.2017ж. Сынып:7 «В» | Мектеп: «Ы. Алтынсарин атындағы орта мектебі» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Худашева М. Р. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Рационал бөлшек және оның негізгі қасиеті | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Рационал бөлшек және оның қасиеттерін біледі | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар:Рационал бөлшекті және оның негізгі қасиеттерін біледі Көптеген оқушылар:Рационал бөлшектердің қасиеттерінің пайдаланып өрнектерді ықшамдай алады Кейбір оқушылар:Күрделі есептер шығара алады | |||||
Жетістіккритерийлері | Рационалбөлшекұғымын, рационалбөлшектіңнегізгіқасиетінбіледі, рационалбөлшектердіқысқартукезіндерационалбөлшектердіңқасиеттерінқолданаалады | |||||
Тілдікмақсаттар | Рационалбөлшек, тепе-теңөрнектер, тепе-тең түрлендіру | |||||
Құндылықтардыдарыту | Оқушыларды ойландыруға, ойын жеткізе білуге белсенділігін көтеруге, алған білімдерін тиімді пайдалануға дағдыландыру | |||||
Пәнаралықбайланыстар | Физика, Математика | |||||
АКТқолдану дағдылары | ||||||
Бастапқы білім | Тест №3 «Қысқаша көбейту формулалары» | |||||
Сабақбарысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру. Оқушыларды түгелдеу. Дайындығын тексеру | |||||
Сабақтыңортасы | Жаңа сабақты түсіндіру. Бүтін және бөлшек өрнектерді рационал өрнек деп атайды. Бөлімінде айнымалысы ( айнымалылары) бар бөлшек рационал өрнектің жеке түрі болып есептелінеді. Мұндай бөлшектер рационал бөлшектер деп аталады. Мысал. өрнегін қысқартайық. 238. 1) бөлшегін ; ; ; ; 2) бөлшегін ; ; ; ; 3) бөлшегін ; ; ; ; 4) бөлшегін ; ; ; бөліміне келтіріңдер. 239. Бөлшекті қысқартыңдар: 1) ; 2) ; 3) ; 4) ; 5) ; 6) ; Шығарылу жолы: 1) = 2) = 3) = 4) = 5) 6) = 240. Бөлшектерді ортақ бөлімге келтіріңдер: 1) және ; 2) және ; 3) және ; 4) және ; 243.1) 2) 3) 4) 5) 6) | |||||
Сабақтыңсоңы | Үй жұмысы: Бағалау | |||||
Саралау–оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз?Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау –оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | ||||
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағалау | ||||||
Сабақбойынша рефлексия | ||||||
Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда,оқутуралыдаойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарданегекөңілбөлуқажет? | ||||||



