Пәні: қазақ тілі Мектеп: Ю.А.Гагарин атындағы № 7 ОМ Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Аспан әлемінің құпиялары Мұғалім:Жанжигитова А.Б. Күні:Қатысқандар саны: Сынып: 5 Қатыспағандар саны: | |||
Сабақ тақырыбы: | Темірқазық пен Жетіқарақшы | ||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: | Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану (05.О2) | ||
Сабақ мақсаты: | Барлық оқушылар: Тыңдалым мен оқылымды ұштастыра отырып, мәтінді толықтырады. Көптеген оқушылар: Мәтіндегі сөздерге талдау жасайды, ауызекі сөйлеу және жазба стильдік ерекшеліктерін ажыратады. Кейбір оқушылар: Тыңдалым мен оқылымды ұштастыра отырып , Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын ескере отырып, тапсырма орындайды. | ||
Құндылықтарды игерту: | Өзіне және өзгелерге құрмет мұғалім мен оқушылардың бір-бірімен сыпайы қарым-қатынасында, ойын ашық білдіріп, тыңдауда, бір-біріне қолдау көрсетуінде көрініс табады. | ||
Бағалау критерийлері: | Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану. Лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы ажырата алады; -Стильдік норманы сақтайды. | ||
Оқу дағдыларының деңгейлері: | Білу, түсіну, қолдану, жинақтау | ||
Тілдік мақсаттар: | Пән лексикасы және терминология: тоғысу, амал, үскірік т.б. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: Менің болжауымша, мәтіндегі тірек сөздер | ||
Осыған дейін меңгерілген білім | Алдыңғы сабақта меңгерген білімді бүгінгі сабақта қолдану. | ||
Жоспар | |||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |
Сабақ басы 5 минут | Әр түрлі жетондар арқылы топқа бөлу. Қызығушылықты ояту. Суреттер көрсетіледі, қандай тақырып екендігін болжайды. | Суреттер | |
Сабақ ортасы 32 минут ЖЖ ТЖ | Мағынаны тану кезеңі Оқылым. 1-тапсырма. «Танысу үшін оқу жəне сканерлеу» әдісі арқылы мәтінді оқиды. Мәтінді мұқият оқып, қай стильде жазылғанына назар аударыңдар. -Қандай стильде жазылған? - Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Ә, Б тапсырмаларын орындау. 2-тапсырма.Сөзжұмбақты шешіңдер. 4-тапсырма.Жұрнақ жалғау арқылы сын есім жасаңдар. Ұйқы – ұйқышыл, кеш – кешкі, көңіл – көңілді, ағайын – ағайынды. 5-тапсырма.Өлеңді оқып, сын есімдерді талдаңдар. Шоқпардай кекілі бар, қамыс құлақ, | Мәтін, таратпа материал Таратпа материал таратпа материал, |
Сабақ соңы 3 минут | Рефлексия 1.Сәтті шыққаны .... 2.Келесі қадамда нені ескеру керек? |
Қосымша | ||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы Байланыс |
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? | ||
Қорытынды бағамдау |