Күні: Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы | Ұлттық ойындар туралы не білемін? В дыбысы мен әрпі. | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.2.1 мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау | ||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі:Алған білімді өмірде қолдана алады. | ||
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | ||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | ||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба, таныстырылым, видео, | ||
Тілдік құзыреттілік | Ойын-игра | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут Сергіту сәті 1 минут | Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. /Б.Бөрiбаев/ – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Бүгінгі сабағымыздың мақсаты:мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау Топқа бөлу. 1 топ. Автобус 2 топ. Трамвай 3.топ. Велосипед 4.топ. Вагон Топ ережесі қайталау. Бағалау парағы. Өткен тақырыптарды қайталау үшін сіздерге тапсырма. 1.топ Я дыбысы 2.Топ Ю дыбысы 3.топ Ф дыбысы 4.топ Ё дыбысы Осы дыбыстар туралы не білеміз? Балалар сіздердің топтарыңыз 1 топ. Автобус 2 топ. Трамвай 3.топ. Велосипед .4.топ. Вагон Осы сөздерде қандай сәйкестікті көріп тұрмыз? - Көлік түрлері - В әріпі кездеседі. Ендеше бүгінгі өтетініміз В әріпі. В әрібінің жазылуы Видеодан көреміз. Ауада жазу, Арқаға жазу Тақтаға жазады. В дыбысын қайталаймыз. Қалай айтылады. Айналамызда В әріпі кездесетін затты тауып алыныздар. Балалар тағыда қандай көлік түрлерің білесіздер? Бұрынғы кезде машинана болмағанда адамдар нені көлік ретінде пайдаланған? Жылқы.Қостанай облысы Заречный ауылында «Қазақ тұлпары» атты зауыттық ат қорасы бар. Қазақтар жылқымен қандай ойындар ойнайды? –Бәйге -Қыз қуу - Көкпар -аударыспақ.Ойында бір ережеге бағыну қажет.Ал біздің топтың да ережесі бар ия? Топтың ережесі қайталанады. Топтың басшысы топ мүшелерінен қатысқан балаларды белгілеп отырады. Сергіту сәті.Ұлттық ойын Ұшты - ұшты ойыны | Шаттық шебері | |
Сабақтың ортасы 8 минут | 1.Автобус тобына. Біздің қаладағы автобустар.Мәтін құрау. Қандай автобуспен келесің? Автобустың құны қанша? Біздің мектептің жанынан қандай автобустар жүреді? 2 Трамвай тобына тапсырма. Сөйлемдерді сәйкестендір. 1.Вагондар тұр ........... (тізіліп) 3 топқа тапсырма. Велосипед туралы не білеміз? Кластер Сөйлемдерден мәтін құрау. Александр Винокуров 4.топ. Вагондар тобына. Жұмбақ Поездардың тұрағы, Вокзалдағы жолаушылардың әңгімесі. Диолог құрау. | Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
Аяқталуы 16 минут Қызықты тапсырма 8 минут | В- көліктің түрі А- машинаның басқаша атауы Г- адам тасмалдаушы көліктің түрі. Шағын автобус О- көліктің маркасы Н- Көліктің маркасы Автобус қаяда аялдайды? Трамвай қайда аялдайды? Ұшақ қайда аялдайды? Су таситын көлік? Пойыз қайда аялдайды? | Оқулық, дәптерлер. | |
Сабақтың соңы 2 минут | Рефлексия Ендеше балалар сендер өздерінді қандай көліктің жылдамдығымен бағалайсыздар? Ат тез жүре ме? Әлде пойыз? Автобус? Ұшақ? | Кеменің суреттері | |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Паравоз ойыны | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Топ жұмысын бағалау кестесі
Топ мүшелері | Өз идеяларымды ұсындым | Топтағы тәртіп | Сұрақ қою | Сұрақтарға жауап бердім | Белсенді тыңдады | Жалпы балл |
Бензинмен жүреді
--------------------------------------------------
Велосипедтің құны 20 теңге
--------------------------------------------------
Велосипедте 5 адам отыратын орындық бар.
--------------------------------------------------
Диолог құру.
Вокзалдағы жолаушылардың әңгімесі.
- Сәлеметсіз бе! Кешіріңіз сағат қанша болды екен?
-
- Қостанай –Астана пойызы келгенің хабарлаған жоқ па?
-
-Рахмет! Жолыңыз болсын!