ПОЗАУРОЧНИЙ ВИХОВНИЙ ЗАХІД ЯК ЗАСІБ МОТИВАЦІЇ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ
Тема: «Літній ярмарок».
Мета: розвиток фінансової грамотності.
Завдання:
навчальні: навчати раціонально використовувати власні кошти та самостійно здійснювати розрахункові операції.
корекційно-розвивальні: розвивати навички заощадливості; покращувати здійснення усних розрахункових операцій; формувати уявлення, що будь-яка праця має винагороду.
виховні: виховувати цілеспрямованість, заощадливість; виховувати повагу до людської праці; виховувати фінансову грамотність.
Обладнання: гривники, столи з скатертинами (5 шт.), товари (канцтовари, наліпки, засоби особистої гігієни, цукерки тощо), музичний програвач.
Плинний час: 45 хвилин.
Хід заходу
І. Підготовча частина
Організаційний момент:
зустріч дітей;
привітання та знайомство;
Нервово психологічна підготовка:
бесіда (встановлення контакту, гальмування емоційного стану);
екскурсія за відділами ярмарки:
«Це відділ побутової хімії: тут ви знайдете засоби особистої гігієни, це відділ одягу: тут ви можете придбати нові шкарпетки, футболки чи капці; це відділ канцтоварів – що ви можете тут придбати? Так, вірно!
Це відділ іграшок – тут є іграшки і для хлопців, і для дівчат. Це продуктовий відділ – в ньому ви можете обрати собі цукерки, печиво або фрукти. Чи є в когось питання?»
ІІ. Основна частина
Вступна бесіда
розповідь про важливість будь-якої праці, проведення аналогії з життям:
«Всі ви працювали цілий місяць: заробляли оцінки у вихователів, та на гурткових заняття; допомагали прибирати територію закладу, чергували в їдальні і за це щодня отримували свою зарплатню.
Так і в дорослому житті. Люди працюють аби дозволити собі купити одяг, їжу, засоби особистого догляду. Задля здійснення великих покупок – люди зберігають частину коштів до наступних витрат. Так можете зробити й ви.
В який відділ ви підете першим? Хто з вас знає, що він на 100% хоче купити? А хто невпевнений? Треба бути дуже розсудливим, аби не пошкодувати про марні витрати.
В когось з вас вже були марні витрати? (якщо ні – особистий приклад) Їх не варто допускати! Отже будьте розсудливими у здійснені покупок!
Але пам’ятайте, за порушення правил – ви будете змушені покинути ярмарок. Давайте згадаємо їх».
Визначення правил
заборонено: бігати, штовхатися, влаштовувати бійки;
дозволено: стояти в чергах, перевіряти решту не відходячи від каси; чекати на чек, та повернути товар у разі його непридатності.
Перебіг ярмарку
ІІІ. Заключна частина
Оголошення закінчення ярмарку (тричі: за 5, 3 та 1 хвилину).
Заключна бесіда
«Отже, наш ярмарок добіг кінця. Магазини зачинені! Всі встигли купити що хотіли? В когось були марні покупки? Які саме?
А в кого залишилися гроші на наступний ярмарок? Не збудьте їх передати в банк – своїм вихователям.
А хто пишається своєю покупкою? Розповісте нам чому саме?
А хто купив щось не собі, а комусь іншому? Молодці! (якщо ні – можливо варто це зробити наступного разу?
Кому сподобався наш ярмарок? Які є побажання? Приходьте до нас ще!».
Сюрпризний момент
«Через те, що добре себе поводили на сьогоднішньому ярмарку ми вирішили влаштувати вам невеличку дискотеку на 15 хвилин!»
2